W Gliwicach istnieje dziesięć wypożyczalni samochodowych. We wszystkim można wynająć przede wszystkim osobówki, a w trzech dodatkowo wozy dostawcze, busy i autobusy. Kto najczęściej wypożycza pojazdy i w jakim celu? Jakie auta są najchętniej wybierane przez klientów i dlaczego? Na te i inne pytania postaram się dzisiaj przynajmniej ogólnikowo odpowiedzieć. W centrum mojego zainteresowania pozostanie jednak głównie tytuł dzisiejszego wpisu. Pamiętajmy, że ważniejsze o tego, kto i co wynajmuje, jest to, w jaki sposób to robi!

Podpisanie umowy na wynajem samochodu osobowego

wynajem samochodów osobowych w gliwicachW Gliwicach najczęściej klientami wypożyczalni samochodowych są osoby przyjeżdżające do nas z zagranicy w celach biznesowych. Kontrahenci dużych firm pracujący czasowo na Śląsku najchętniej wybierają pięcioosobowe auta osobowe znanych marek, którymi w łatwy sposób można poruszać się po mieście. Oferta poszczególnych wypożyczalni bywa jednak bardzo szeroka, a wynajem samochodów osobowych w Gliwicach jest szybki i łatwy. Pamiętajmy przy tym, że pewnych formalności zawsze należy dopełnić. Jako klienci wypożyczalni samochodowej jesteśmy zmuszeni do podpisania umowy oraz podania swoich danych osobowych. Oczywiście wszelkie informacje muszą być prawdziwe, ponieważ za ich sfałszowanie grozi nam odpowiedzialność karna do trzech lat pozbawienia wolności. Nie uważajmy formalności jedynie za zbędny obowiązek. Umowa jest dla nas bardzo ważnym dokumentem. Stanowi bowiem gwarancję tego, że poruszamy się samochodem pochodzącym z legalnego źródła i ubezpieczonym, a w razie jakiegokolwiek wypadku czy kolizji możemy w szybki sposób otrzymać wszelką pomoc. Chodzi nie tylko o holowanie, ale także o auto zastępcze, czy odszkodowanie. Pamiętajmy ponadto, że umowa zawiera wszelkie niezbędne informacje dla obu stron. Nade wszystko zaś znajdują się w niej dokładne dane samochodu oraz warunki, na jakich został on nam udostępniony. Zwracajmy uwagę na ewentualne naliczanie kar za każdą godzinę zwłoki z oddaniem wozu. Pamiętajmy też, że zawsze istnieje możliwość wcześniejszego odstąpienia od umowy, ale nie zostaną nam wówczas zwrócone pieniądze.

Gliwice to miasto często odwiedzane przez zagranicznych biznesmenów, którzy wynajmują samochody osobowe, aby z łatwością poruszać się po całej aglomeracji śląskiej. Nic zatem dziwnego, że nie brakuje u nas wypożyczalni aut. Wszystkie działające na terenie miasta firmy tego typu mogą się pochwalić ciekawą i zróżnicowaną ofertą. Każdy klient znajdzie zatem wymarzony samochód do wynajmu. Pamiętajmy, że niezależnie od tego, jaki pojazd wybierzemy, istotne jest uważne przeczytanie umowy jego użytkowania.

Kategorie: Warsztat