Na naszym świecie istnieje wiele jednostek, które starają się służyć radami, jak i również swoją wewnętrzną mądrością. Jednakże, czy ich intencje są szczere i prawdziwe? Niestety, wielu z nich jest po prostu oszustami, którzy chcą oszukać wiernych. Wiele z rad, które oni przekazują jest nieadekwatne do naszego świata, albo co najmniej nierealne. Niemniej jednak, pozostają osoby, które są wierne swojej religii, swojej idei i przede wszystkim – wiernym, którzy potrzebują pomocy. Jedną z takich osób, jest Ojciec Witko.

Książki i postać Ojca Witko

książka ojca witkoPrzede wszystkim, tak jak zostało zauważone wcześniej – na świecie istnieje bardzo wielu oszustów, którzy twierdzą, iż posiadają niebywały dar. Tacy oszuści są jednostkami, małymi, którym zależy przede wszystkim na własnych korzyściach i patrzą na świat przez oczy egoisty. Ojciec Witko natomiast, patrzy na świat z pomocą Jezusa Chrystusa i do tego wszystkiego pisze książki, których tematyka dotyka naszego ducha, a i również kwestii takich jak uzdrowienie ciała, uzdrowienie ducha oraz kwestii historycznych, takich jak podróż z Egiptu do ziemi obiecanej. Ojciec Witko przede wszystkim jest Franciszkaninem, który prowadzi msze święte o uzdrowienie. Msze te stanowią punkt, w którym to wielu wiernych uczestniczy aby zrozumieć kazania Ojca Witko i tym samym być bliżej Boga. Książki Ojca Witko stanowią przede wszystkim źródło odpowiedzi oraz rozmyślań na tematy, które mogą nas kłopotać, bądź też nurtować. Pytania te są często natury religijnej i filozoficznej, a ich popularność jest spora. Zadajmy sobie pytanie – czy szukamy drogi? Czy czujemy się samotni i nie potrafimy znaleźć sensownej odpowiedzi dlaczego? Być może, właśnie odpowiedź skrywa się w słowach Ojca Witko, który w swoich książkach zamieszcza odpowiedzi, ale i również pytania. Można by było więc rzec, że czytanie książek Ojca Witko jest niczym podróż w arkana naszej duszy, ale i również wiary. Podróż, która ma na celu pomóc nam przede wszystkim zbliżyć się do Boga i zaakceptować nas samych. Jedną z ważniejszych pozycji, jest książka Ojca Witko pod tytułem „Jabes”, która mówi o modlitwie zaniesionej do Boga przez tytułową postać tej księgi. Modlitwa ta prosiła o błogosławieństwo i jednocześnie dzięki niej, tytułowy Jabes poddaje się woli Boga. 

Tak czy inaczej, książki Ojca Witko stanowią swojego wędrówkę, w której to jesteśmy w stanie poznać odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, szczególnie tych związanych z nasza egzystencją oraz wiarą. Jest to lektura, która może pomóc w związku z wieloma naszymi problemami takiej natury i między innymi dzięki niej, być może będziemy w stanie odnaleźć rozwiązania. Wszak, poszukiwanie rozwiązań jest jednym z głównych elementów naszego życia i praktycznie całej drogi, którą kroczymy do przodu.

Kategorie: Cywilizacja