Czy kiedykolwiek znaleźliście się w sytuacji, w której musieliście polegać na wiedzy i doświadczeniu lekarza? Zapewne większość z nas choć raz w życiu odwiedziła lekarski gabinet, zgłaszając różne dolegliwości. Liczymy wówczas, że szybko i sprawnie otrzymamy stosowne leczenie i rozwiązani naszego problemu. Obecny stan wiedzy medycznej pozwala mieć nadzieję, że w rzeczy samej tak się stanie.

Jak działają pessary położnicze?

najlepsze pessary położniczeMedycyna jest dziedziną nauki, która bardzo szybko się rozwija i idzie naprzód. Dzięki jej najnowszym osiągnięciom możemy obecnie ratować nawet pacjentów, którzy jeszcze niedawno byli uznawani za nieuleczalnie chorych. Każdy z nas musi czasami wybrać się do lekarza, jednak pewne grupy osób powinny robić to częściej, niż inne. Mowa tu przede wszystkim o kobietach w ciąży, osobach starszych czy chorych przewlekle. Pacjentki w ciąży bardzo często obawiają się, że wystąpi u nich przedwczesny poród. To zjawisko jest niekorzystne, gdyż dzieci, które przychodzą na świat we wcześniejszym terminie, są zwykle mniejsze, słabsze i mniej odporne od tych, które urodziły się zgodnie z planem. Obecnie medycyna jest w stanie poradzić sobie z tego typu zagrożeniem. Kobietom, u których występuje, zakłada się najlepsze pessary położnicze. Nazwa ta może brzmieć dla nas obco, jednak chodzi tu o niewielki wyrób medyczny, zakładany przez lekarza u ujścia szyjki macicy. Dzięki temu nie kurczy się ona i nie wywołuje przedwczesnego porodu. To bezpieczne rozwiązanie dla pacjentek, u których istnieje ryzyko zbyt wczesnego urodzenia dziecka. Pessar położniczy kupimy w aptece lub w sklepie z artykułami medycznymi. Możemy również zamówić go za pośrednictwem strony internetowej. Co ważne, po założeniu jest on praktycznie niewyczuwalny w ciele, zaś delikatny materiał, z którego jest wykonany, nie powoduje podrażnień. Ta informacja z pewnością będzie cenna dla pacjentek, które boją się wprowadzania ciała obcego do ich organizmu. Korzyści, które temu towarzyszą, z pewnością są tego warte, a lekarze ginekolodzy coraz częściej rekomendują to rozwiązanie pacjentkom.

W dzisiejszych czasach duża część naszych problemów ze zdrowiem da się rozwiązać w stosunkowo prosty sposób. Pacjenci, którzy zgłaszają się do lekarzy, proszą o dobranie jak najlepszego leczenia. Obecnie coraz popularniejsze w opiece ginekologicznej i okołoporodowej staje się zakładanie pessarów położniczych. Dzięki nim maleje ryzyko wystąpienia przedwczesnego porodu u pacjentki, zaś sam pessar jest niewyczuwalny i nieinwazyjny w stosunku do organizmu.

Kategorie: Zdrowotnie