Czekając na ten jedyny dzień w życiu, w którym wiążesz się z ukochaną osobą już na zawsze. Kiedy mówicie sobie sakramentalne „tak” jest bardzo wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Coś się zmienia, coś się zaczyna ale też coś się kończy. Ale są to wspaniale zmiany.

Organizacja ślubu w plenerze

ślub w plenerze w WarszawieOrganizowanie ślubu i wesela w plenerze staje się coraz bardziej popularne. Niestety w naszych warunkach klimatycznych trzeba mieć naprawdę wielkie szczęście aby trafić na dobrą, piekną słoneczną pogodę. Niestety, w Polsce jest to loteria. Trzeba mieć dobre układy tam u góry. W każdym razie jest to możliwe. Wymaga oczywiście trochę zachodu. Ale czego się nie robi aby dzień ślubu był wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju oraz taki jak sobie wymarzyliśmy. Organizacja ślubu i wesela w plenerze jest modą zapożyczoną z amerykańskich filmów gdzie to jest standardem. O dziwo ta forma zyskuje coraz większe grono zwolenników. I tak np. można sobie wymarzyć ślub w plenerze w Warszawie. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Kolejny krok to załatwianie wszystkich niezbędnych formalności związanych z organizacją tego typu uroczystości na powietrzu.  Trzeba to uzgodnić z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Konieczne będzie złożenie odpowiedniego wniosku oraz uiszczenie związanych z tym opłat. Niestety tyle o ile organizacja slubu cywilnego poza Urzędem Stanu cywilnego jest stosunkowo prosta to już ze ślubem kościelnym nie jest tak łatwo. Niestety zasady kościelne zabraniają udzielania ślubów kościelnych poza murami świątyni. Chyba że trafimy na księdza, który uzna ogród przy kościele jako kościół. Sam koszt organizacji takiej uroczystości wraz z weselem w plenerze jest niestety trochę wyższy niż podejście standardowe. Trzeba zająć się takimi elementami organizacji przyjęcia, które nas nie dotyczą gdy organizujemy wesele w lokalu.  Dobrym wyjściem jest znalezienie właśnie lokalu, który ma swojej ofercie możliwość zorganizowania wesela w ogrodzie przy lokalu. Wówczas nie mamy kłopotu z zapewnianiem odpowiednich warunków firmie cateringowej, nie musimy także martwić się o podłogę czy też zorganizowanie namiotu. Można również iść na łatwiznę i zlecić cała organizacje firmie specjalizującej się w organizacji przyjęć pod gołym niebem. Wówczas zajmą się wszystkim a Ty na głowie masz tylko zaproszenie gości i swój wygląd. A ten musi być idealny i nienaganny w tym ważnym dniu. Warto więc, jeżeli ślub w plenerze jest ślubem wymarzonym i mimo większych nakładów finansowych znaleźć profesjonalistów, którzy zajmą się wszystkim tak jak należy.

Niezależnie od tego czy to będzie tradycyjny ślub w kościele z tradycyjnym weselem w lokalu czy też ślub rodu z ameryki, na świeżym powietrzu w przepięknych warunkach plenerowych najistotniejsze jest aby był taki jak sobie wymarzyliśmy. Jest to wielkie wydarzenie, które będziemy wspominać do końca życia. Musi być bajeczne i przede wszystkim nasze.