Jako młody chłopiec uwielbiałem niektóre typy zabawek, które zawsze sprawiały mi frajdę podczas zabawy nimi. Oprócz typowych dla chłopca samochodzików i klocków zawsze lubiłem pluszowe misie. Myślę nawet, że każdy z nas w dzieciństwie posiadał swoją ulubioną pluszową zabawkę i podobnie jest w dzisiejszych czasach, gdzie widzimy jak dzieci bawią się ze swoim pluszowym przyjacielem. Takich emocji, które wywołują pluszowe zabawki nie da się zastąpić niczym innym.

Wyrób pluszaków handmade

pluszaki handmadeJak to jednak zwykle bywa, skok cywilizacyjny i wszechobecna komercja zniekształciły nieco dzieciom świat i obecne pluszowe zabawki, które możemy kupić w sklepach lub na bazarach nie są już tak atrakcyjne jak kiedyś. Wszystko przez to, że te zabawki są produkowane seryjnie i nie stanowią żadnej wyjątkowości dla dziecka, które się nimi bawią. Często zdarza się, że w jednej grupie przedszkolnej więcej niż jedna osoba posiada takiego samego pluszowego misia, co doprowadza często do kłótni. Sposobem na tego typu komercje wydaje się być tylko powrót do korzeni. Warto poszukać na rynku pluszaki handmade, które są wykonywane ręcznie przez rzemieślników zajmujących się rękodziełem. Tutaj wielu z nas na pewno odstraszy cena tego typu misia, która zawiera w sobie całe godziny pracy człowieka wykonującego dla dziecka taką zabawkę. Tą pracę czuć w detalach, gdyż każdy element pluszowej zabawki wykonany ręcznie jest bardzo starannie wykonany. Zapewnia to nie tylko dużą solidność zabawki, ale także świadomość, że drugiej takiej nie znajdziemy. Wykonawcy starają się aby tak było w rzeczywistości tworząc swoje dzieła w sposób bardzo zróżnicowany umieszczając na każdej jakiś charakterystyczny detal, którego nie mają inne tego typu zabawki. Dzieci bardzo się cieszą z takich pluszaków, a jak wiemy radość dziecka jest dla rodziców najważniejsza, jak również dbanie o lokalną gospodarkę, którą reprezentują właśnie osoby wykonujące rękodzieło. Warto zajrzeć do jakiegoś punktu oferującego tego typu zabawki, aby przekonać się, że warto wydać trochę więcej pieniędzy na tamtejsze produkty.

Ja osobiście swojemu synowi także kupuje pluszowe misie wykonane przez lokalnego rzemieślnika. Mogę w ten sposób także nieco wpłynąć na proces wykonania jeśli osoba przyjmująca zlecenie zechce uwzględnić moje prośby i uwagi podczas tworzenia. Jeśli to się uda to do zabawki zostaną dodane wymyślone przez nas detale, dzięki czemu staniemy się po części współtwórcą takiej pluszowej maskotki, którą posiądzie moje dziecko.

Kategorie: Wystrój