Jako właścicielka psa doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że jego posiadania wiąże się nie tylko z chwilami euforii, kiedy mój pupil wita mnie po powrocie do domu, ale również z niezbyt przyjemnymi momentami, gdy podczas spaceru w parku muszę po nim posprzątać. I nie mam tu wcale na myśli zbierania pogryzionych zabawek czy patyków. Co to, to nie. Umówmy się, każdy pies, tak samo jak i człowiek po smacznym posiłku musi skorzystać z toalety. Różnica polega na tym,  że niestety na środku ulicy nie ma przycisku służącego to spuszczania odchodów mojego psa pod ziemię. Ku wielkiej uciesze, z pewnością nie tylko mojej, ale także właścicieli większości czworonogów, możemy jednak spotkać pojemniki. 

Pojemnik na psie odchody – koniecznie przekonaj się do niego

dobre pojemniki na psie odchodyZ pewnością, choć raz w życiu, zdarzyło Ci się wdepnąć w psią kupę. Nie musisz wcale zaprzeczać, sytuacja ta spotyka każdego dnia mnóstwo ludzi. Mnie także nie raz spotkał ten przykry incydent. Dlatego z wielką radością świętuje pojawianie się kolejnego pojemnika na psie odchody w parkach czy coraz częściej obok zwykłych śmietników przy ulicy. Całe szczęście wzrasta nie tylko liczba koszy na psie kupy, ale także świadomość właścicieli czworonogów. Jeszcze do nie dawna, kiedy tylko zwierzę się załatwiło, jego pan oddalał się z miejsca, które posłużyło za toaletę, nie oglądając się nawet za siebie. Co najwyżej, jeżeli chodnik, ten stanowił drogę do jego pracy, odnotowywał w pamięci dokładną lokalizację, żeby po zmroku przypadkiem w nią nie wdepnąć. Niestety inny przechodzień nie miał szczęścia. Psy przestały również służyć jako forma ochrony posiadłości, a kary związane z trzymaniem na łańcuchu doprowadziły do tego, że jego pozycja zbliżona jest coraz mocniej do roli  przyjaciela. Coraz więcej prezydentów miast decyduje się na dobre pojemniki na psie odchody, aby zadbać o czystość ulic oraz terenów zielonych. Ponadto ich pojawienie się  ma związek nie tylko z kwestiami zachowania czystości terenu, ale także ze zdrowotnymi. Zwierzęce odchody stanowią bowiem poważne zagrożenie epidemiologiczne. Są one źródłem wielu drobnoustrojów, mogą zatem doprowadzić do wielu poważnych chorób.

Pojawienie się pojemników na odchody zwierzęce w miejscach publicznych jest dowodem na to jak wrosła świadomość co do hodowli psów. Przestały one być już traktowane jako zwierzęta obronne, czy też zabawki. Dzięki zmianie wielu przepisów, psy nie trafiają już w niepowołane ręce, a ich właściciele zdają sobie sprawę z tego, że są odpowiedzialni zarówno za nie jak i za ich odchody w miejscach publicznych.

Kategorie: Rodzina i dzieci