Systemy czasu pracy znacznie ułatwiają funkcjonowanie zakładów pracy i instytucji. Są wsparciem w najważniejszym obszarze zarządzania kadrami i zasobami ludzkimi.Bardzo często połączone są ze systemami wspierającymi bezpieczeństwo i mogą być rozbudowane o dodatkowe moduły współpracujące z poszczególnymi działami. Znajdują zastosowanie zarówno w dużych jak i małych przedsiębiorstwach i weryfikują pracę osób pracujących mobilnie poza biurem.

Urządzenia rejestrujące w systemach RCP

polecany rejestrator czasu pracyZa pomocą specjalnie skonfigurowanych systemów rejestrowany jest początek i koniec pracy, automatycznie i precyzyjnie rozliczane są skomplikowane systemy organizacji pracy, a także monitorowane wszystkich osoby przebywające na obiekcie. W dużych zakładach najczęściej jest polecany rejestrator czasu pracy skonfigurowany z systemem kadrowo-płacowym, raportujący wszelkie czynności związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Terminal może pracować na terenie całego obiektu. Jest wyposażony w komunikaty głosowa oraz kamery i karty pamięci.Występują różne modele reagujące na dane biometryczne lub skanujące karty chipowe i magnetyczne. Niektóre modele umożliwiają wejście za pomocą kodu PIN. Inteligentna weryfikacja biometryczna jest niezwykle czujna i wrażliwa i zapobiega fałszywej autoryzacji. Systemy mogą być wdrożone w dowolnych lokalizacjach, a zarządzanie i raportowanie może odbywać się zdalnie i centralnie. W czasie rzeczywistym osoby nadzorujące i uprawnieni pracownicy mają dostęp do raportów i wszelkich danych dotyczących działań poszczególnych pracowników. Każdy z terminali wyposażony jest także w wyjście przekaźnikowe sterowane elektrozworą lub elektrozamkiem i bezpośrednio podłączone do systemu ochrony i bezpieczeństwa. Poszczególne elementy systemów rejestracji czasu pracy dopasowane są do indywidualnych potrzeb i charakteru zakładu lub instytucji. Zabezpieczają poszczególne pomieszczenia lub cały obiekt i weryfikują osoby z różnymi uprawnieniami i sposób ich przemieszczenia na terenie zakładu.Wpływają także w dużym stopniu na efektywność pracy poszczególnych pracowników.

Każdy pracodawca dobrze wie,, że bezpieczeństwo i uprawnienie nadane pracownikom pozwalają kontrolować działania i wprowadzają odpowiednią dyscyplinę. Wszystkie systemy rejestrujące są zgodne z obowiązującymi założeniami kodeksu pracy i akceptowalne przez PIP oraz inne urzędy nadzorujące i kontrolujące. Umożliwiają planowanie czasu pracy, rozliczanie godzin, planowanie urlopów i weryfikację wszystkich czynności dotyczących pracowników. Są nowoczesnym narzędziem zastępującym klasyczne rozwiązania związane z rozliczaniem czasu i godzin pracy w zakładach.

Kategorie: Usługi i przemysł