W restauracjach stosuje się obrusy, które sprawiają, że lokal o wiele lepiej wygląda. Raczej nikogo to nie dziwi, ponieważ w ten sposób można znacznie poprawić wygląd stołów. Jednak takie obrusy trzeba co jakiś czas prać, szczególnie gdy są białe. Wiadomo, że niektóre pralnie mają taką usługę. Obrus należy nie tylko oczyścić ze wszystkich zanieczyszczeń, ale także sprawić, by był w dalszym ciągu idealnie biały. Do tego liczy się to, jak obrus jest wyprasowany, gdyż goście zwracają na to swoją uwagę.

Restauracje i pranie ich obrusów

pranie obrusów z restauracjiObrusy w restauracjach muszą być zawsze w świetnym stanie, aby przyciągały uwagę klientów. Pranie obrusów z restauracji to usługa, którą wprowadziło wiele pralni. Taki obrus jest na samym początku delikatnie odplamiany, aby nie stosować mocnych środków chemicznych. Macza się go w zimnej wodzie ze specjalnymi zasypkami, które umieszcza się na plamach. Dopiero po jakimś czasie takiego namaczania obrus trafia do pralki. Wybiera się raczej temperatury, które oscylują w granicach trzydziestu pięciu stopni Celsjusza. Pierze się powoli, ale dokładnie. Często do prania dodaje się wybielaczy, aby obrus odzyskał swoją biel i bardzo dobrze się prezentował. Dzięki temu tak naprawdę odzyskuje się całą estetykę o którą chodzi restauracjom. W ramach prania jest także prasowanie. Każdy obrus trafia do specjalnej maszyny, w której jest idealni prasowany. Pralnie zazwyczaj zwijają taki obrus w rulon i oddają restauracjom. Dzięki takim zabiegom prezentuje się bardzo dobrze i o to w tym wszystkim chodzi. Restauracje wolą zlecać pranie obrusów innym firmom, niż wykonywać je samodzielnie, ponieważ dzięki temu nie mają problemów z tym, że obrus nie został wyprany tak, jak powinien. Część pralni stosuje bardzo tradycyjną, ale jakże dobrą metodę używania krochmalu. Oczywiście jest to usługa, którą trzeba wykupić. Restauracje stawiające na domową atmosferę są tym bardzo zainteresowane, gdyż krochmal wykorzystywany jest od wielu lat w polskich domach i do dzisiaj ludzie znają tą metodę.

Dzięki temu, że są takie pralnie w restauracjach obrusy zawsze wyglądają tak, jak powinny. Pralnie muszą być jednak bardzo delikatne, aby nie zniszczyć materiału, który często jest dość kosztowny. Obrus to część dekoracyjna, która często jest poplamiona przez gości. Pralnia musi nastawić się na to, że na niektórych obrusach znajdą się naprawdę trudne zabrudzenia, z którymi trzeba umieć sobie poradzić. Jednak nie jest to szczególnie trudne jeśli ma się wiedzę oraz właściwy sprzęt.

Kategorie: Usługi i przemysł