Według specjalistów na nerwicę lekową cierpi no najmniej kilka milionów ludzi w różnym wieku. Bardzo często zdarzają się fobie społeczne. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być różne. Długotrwały stres, nieprawidłowe relacje rodzinne oraz traumatyczne przeżycia mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Jeżeli zauważymy u siebie objawy nerwicy lękowej, powinniśmy skontaktować się ze specjalistą.

Jak skutecznie leczyć nerwicę lękową?

skuteczne leczenie nerwicy lękowej w warszawieNerwica lękowa dotyka coraz więcej osób. Chorują na nią zarówno młode, jak i starsze osoby. Można zastanawiać się , jakie są przyczyny tego zjawiska. Nie ulega wątpliwości, że od zarania dziejów ludzie cierpieli na różnego rodzaju zaburzenia i choroby psychiczne. Współcześnie coraz częściej mówi się o tego typu problemach. Nie ulega jednak wątpliwości, że postęp cywilizacyjny źle wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Wiele osób ma wymagającą pracę, codziennie muszą zmierzyć się z nieadekwatnie wysokimi oczekiwaniami. Do tego dochodzi powszechny pośpiech, brak odpoczynku i satysfakcjonujących więzi społecznych. Z czasem rośnie poziom lęku i napięcie. W niektórych przypadkach prowadzi to do pojawienia się problemów ze zdrowiem psychicznym. Nerwica lękowa to obok depresji najbardziej powszechne zaburzenie psychiczne. W żadnym razie nie można jej lekceważyć. Pozaprofesjonalna psychoterapia znacząco poprawi nasze samopoczucie. Osoby cierpiące na problemy emocjonalne polecają skuteczne leczenie nerwicy lękowej w Warszawie. Tutaj pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę i wsparcie ze strony psychologów, terapeutów oraz lekarzy psychiatrów. Najczęściej stosuje się psychoterapię poznawczo-behawioralną. Pacjenci nabywają umiejętności efektywnego radzenia sobie ze stresem i napięciem. Psychoterapeuci zwracają uwagę na dobroczynny wpływ technik relaksacyjnych. Pozwalają one się wyciszyć. Dzięki nim można kontrolować oddech. W przypadku nerwicy lękowej przydaje się również zmiana sposobu myślenia. W większości przypadków przedmiot lęku jest mniej przerażający, niż nam się wydaje.

Lęk to jedna z podstawowych emocji, jakie towarzyszą człowiekowi na co dzień. Lęk pełni tak naprawdę niezwykle ważną funkcję. Informuje nas o czyhającym zagrożeniu. Dzięki temu możemy w porę zareagować. Obecnie w wielu przypadkach reakcje lękowe są nieadekwatne do sytuacji. Nasz układ nerwowy niezbyt dobrze działa w sytuacjach ciągłego stresu. Mechanizm walki i ucieczki dużo lepiej sprawdzał się u naszych przodków, którzy zmagali się na każdym kroku z poważnymi zagrożeniami życia lub zdrowia.

Kategorie: Zdrowotnie