Lato trwa w najlepsze i możemy się cieszyć piękną pogodą. Staramy się spędzać każdą wolną chwilę na zewnątrz, zażywając kąpieli słonecznych. Opalenizna niewątpliwie upiększa nasze ciała i wygląda obłędnie w ubraniach o letnich kolorach, jednak trzeba pamiętać, aby dawkować ją z głową. Opalanie się nie jest dla wszystkich, a także do zdrowych nie należy. Aby nie narazić się na poparzenia słoneczne, a także uniknąć przysłowiowego efektu raczka, powinniśmy stosować produkty chroniące przed negatywnym wpływem promieni słonecznych.

Kosmetyki Alhpanova z linii Sun

kosmetyki alphanova sunJestem zwolenniczką nakładania filtrów przez cały rok, zwłaszcza na twarz, jednak latem kładę jeszcze większy nacisk na produkty z wysokim filtrem, co najmniej SPF 30. W mojej torebce nie może zabraknąć chociaż jednego produktu z SPF, aby móc aplikować go na swoją cerę kilka razy w ciągu dnia i mieć pewność, że chronię ją przed szkodliwym wpływem słońca. Ciekawą linię na lato posiada w swoim asortymencie marka Alphanova. Jest to marka kosmetyków naturalnych i ekologicznych, która w swoich produktach nie stosuje filtrów chemicznych. Kosmetyki Alphanova Sun są różnorodne – z tej serii dostaniemy kremy tradycyjne, w formie sztyftu oraz w sprayu, a także żele i olejki do stosowania po opalaniu. Gama produktów jest zatem bardzo szeroka. Mamy o wyboru ochronę na poziomie SPF 15, 30 oraz 50. Kremy z filtrem z tej serii są wodoodporne i nie posiadają substancji szkodliwych dla flory i fauny, a wśród nich znajduje się też wariant przeznaczony dla dzieci. Żel na bazie aloesu ma za zadanie ukoić skórę po opalaniu oraz ją nawilżyć. Produktem, który najbardziej przykuł moją uwagę jest suchy olejek po opalaniu, którego celem jest nie tylko ukojenie naszej skóry, ale utrwalenie opalenizny i nadanie naszej skórze złotego poblasku przez zawartość drobinek odbijających światło. Cechą takich produktów jest to, że szybko się wchłaniają, a w składzie posiadają olejki, które dają poczucie nawilżenia, ale bez efektu tłustości na skórze.

Nasza skóra potrafi znieść wiele, jednak nie należy bagatelizować dbania o nią. Stosowanie produktów ochronnych, zwłaszcza latem, jest rzeczą bardzo ważną i może nam oszczędzić wielu nieprzyjemności związanych z poparzeniami i podrażnieniem. Leczenie poparzonego, łuszczącego się naskórka jest niezwykle zajmujące, do tego sprawia, że tracimy na pewności siebie przez jego nieestetyczny wygląd. Naszym priorytetem powinna być zatem prewencja, aby móc cieszyć się złotą opalenizną bez przykrych konsekwencji.

Kategorie: Rodzina i dzieci