Tatry są prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Każdego roku latem przyciągają one niezliczone rzesze turystów. Jedną z bardziej popularnych miejscowości jest Białka Tatrzańska, w której bez problemu można zarezerwować nocleg. Zakwaterowanie może być oczywiście połączone z wyżywieniem (najczęściej są to śniadania lub śniadania i obiadokolacje) i właśnie na takie rozwiązanie bardzo często decydują się turyści.

Czy warto wybrać nocleg ze śniadaniami w Białce Tatrzańskiej?

noclegi ze śniadaniem - białka tatrzańskaJeśli bardzo cenimy sobie niezależność i chcemy mieć dużo swobody przy planowaniu naszego dnia podczas urlopu, powinniśmy zdecydowanie wybrać pierwszą z opcji, czyli noclegi ze śniadaniem – Białka Tatrzańska ma nam w tym zakresie naprawdę wiele do zaoferowania. Są tu liczne hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, w których oprócz pokoju, będziemy mogli wykupić również pakiet śniadań. Decydując się na rezerwację takiego właśnie zestawu, po codziennych wyprawach w góry będziemy mieli okazję do skorzystania z oferty wielu dostępnych w Białce restauracji oraz do degustacji dań lokalnej, góralskiej kuchni. Szczególnie warto posmakować kwaśnicy oraz przepysznych ryb, które podbijają serca smakoszy z całego kraju. Oczywiście poza kuchnią lokalną, w Białce można zjeść także dania pochodzące np. z kuchni włoskiej – pizzę czy makarony. Rezerwacja noclegów tylko ze śniadaniami (bez obiadów czy obiadokolacji) pozwala nam codziennie spędzić więcej czasu na szlaku. Jeśli planujemy długie wycieczki lub zwyczajnie nie chcemy się spieszyć, będzie to dla nas najlepsza opcja. W takim układzie nie musimy wracać do pensjonatu na określoną godzinę, a także mamy większy wybór jeśli chodzi o to, co jemy. Możemy codziennie wybierać zupełnie inny lokal na obiad. Dodatkowo nie musimy martwić się o zakup produktów do przygotowania śniadania, ani o ich przechowywanie. Możemy oczekiwać, że kiedy zejdziemy do sali jadalnej, będzie na nas czekać świeżo przygotowana jajecznica, gorąca kawa i pachnące bułeczki. Jest to również bardzo dobry sposób zakwaterowania dla rodziców podróżujących z dziećmi. Rano, zamiast przygotowywać w pośpiechu śniadanie, możemy po prostu spędzić czas razem grając, bawiąc się lub po prostu nieco dłużej poleżeć w łóżkach.

Wybierając się na wczasy do Białki Tatrzańskiej, zdecydowanie warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg w pakiecie ze śniadaniami. Pozwoli nam to na swobodne planowanie dnia podczas urlopu oraz skosztowania dań lokalnej kuchni w licznych restauracjach. Po takim pobycie u podnóża Tatr z pewnością zapragniemy tu wrócić.

Kategorie: Turystyka i wyjazdy