Istnieje wiele pomieszczeń biurowych, w których odpowiednie przechowywanie ważnych dokumentów odgrywa znaczącą rolę w funkcjonowaniu danego miejsca pracy. Do tego typu pomieszczeń możemy zaliczyć na przykład wszelkiego rodzaju biura prawnicze, pomieszczenia szkolne czy biblioteczne. Producenci oferują wiele typów szafek na dokumenty, które są projektowane specjalnie dla firm zajmujących się archiwizowaniem dokumentów. Wiele z tych mebli specjalistycznych posiada wiele przydatnych funkcji.

Najważniejsze rodzaje biurowych szaf na dokumenty

szafy na dokumentyDo najważniejszych typów szaf przeznaczonych na dokumenty należą przede wszystkim modele kartotekowe. Służą one do archiwizacji dokumentów w branży medycznej czy też prawniczej. Dzięki swojej charakterystycznej budowie umożliwiają łatwe sortowanie, a także odszukanie danego dokumentu w specjalnych szufladach. Szafy na dokumenty typu kartotekowego mają różne wymiary, które są dostosowane do rozmiarów dokumentów. Kolejnym bardzo ważnym rodzajem szaf tego typu są szafy aktowe. Jak sama nazwa wskazuje, są one specjalnie projektowane dla przechowywania akt, a ich otwarcie jest zabezpieczane przez specjalny zamek szyfrowy. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, dokumenty znajdujące się wewnątrz szafy nie dostaną się w niepowołane ręce. Tego typu szafy stosuje się przede wszystkim w sądach, prokuraturach i innych instytucjach prawniczych. Szafy tego typu są projektowane z zachowaniem aktualnych procedur, a także wszelkich wskazań ergonomicznych. Do szaf na dokumenty możemy także zaliczyć specjalne modele, które posiadają wbudowany sejf. Mogą one być wykorzystywane w szkołach, urzędach, firmach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nie tylko przestronna szafa aktowa, ale także bezpieczna skrytka, w której przechowujemy cenne rzeczy. Do szaf skrytkowych możemy także zaliczyć modele, które posiadają wiele skrytek zamykanych na szyfr czy klucz. Tego typu szafy są popularny wśród pracowników firmowych, którzy mogą umieścić w jej wnętrzu cenne przedmioty przed rozpoczęciem pracy. Tego typu szafa jest często ustawiana w szatniach i pomieszczeniach socjalnych.

Wielość modeli szaf aktowych i skrytkowych jest wymuszona różnorodnym działaniem firm, które przechowują dokumenty. Dzięki ofercie zakładów produkujących tego rodzaju wysokiej jakości szafy aktowe i skrytkowe, wiele przedsiębiorstw ma dostęp do najwyższej jakości szaf, które mogą być wykorzystywane w profesjonalnych firmach prawniczych, ewidencyjnych, szkołach czy placówkach medycznych.

Kategorie: Ochrona