W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości stylizacyjnych. Dzisiejsza moda dopuszcza łączenie różnych styli oraz fasonów. Podobnie jak rodzaje materiałów mogą być łączone, tak samo jest ze stylami. Przede wszystkim liczy się oryginalność. W kwestii rodzaju odzieży niewiele się zmieniło, ponieważ nikt nie wymyślił nowego stroju. Wyróżnia się nadal spodnie, spódnice, t-shirty, bluzki, itp.

Moda na uniwersalne sukienki codzienne

sukienka codziennaJest jednak rzecz, która niezmiennie jest królową wśród wszelkich stylizacji. Do tego zacnego grona należą różnego rodzaju sukienki. Wśród nich można wyliczyć zarówno sukienki wieczorowe jak i sukienki codzienne. Sukienka codzienna różni się tym od pozostałych, że jest bardziej uniwersalna. Dzięki temu pasuje na co dzień i nie wyróżnia się mieniąc się cekinami czy innymi błyskotkami, które niekoniecznie są na miejscu w ciągu dnia. Sukienki codzienne posiadają prosty krój, który wzorem może wyróżniać się od pozostałych. Niemniej jednak jest to sukienka skromniejsza od wieczorowej. W swojej szafie mam kilka sukienek, które śmiało mogę nazwać codziennymi. Zaczynając od casualowych stylizacji a kończąc na sportowych fasonach. Do pracy idealnie nadają się sukienki garsonkowe do których mogę założyć marynarkę lub żakiet. Jednak na co dzień wolę nosić sukienki z luźnymi i niezobowiązującymi wzorami lub nadrukiem. Latem oczywiście są to sukienki bardziej przewiewne w których czuję się swobodniej. Wyróżnia się tu zarówno sukienki mini, do kolan, za kolano i maxi, czyli popularne długie do ziemi. Te ostatnio bardzo lubię. Niemniej jednak z nimi należy postępować ostrożnie, ponieważ nie każdy krój i model nadaje się do tego, aby zakładać ją na co dzień. Sukienki codzienne to przede wszystkim sukienki pasujące praktycznie na każdą okazję. Muszą one zatem być na tyle uniwersalne, że można do nich założyć zarówno szpilki jak i trampki. W sklepach jest dostępnych wiele takich fasonów. Często są one wykonane z materiału elastycznego, naddającego się lub dresowego. Pomimo materiału z jakiego wykonuje się te sukienki, pasują one do wielu rodzajów obuwia. Mimo, że są wykonane z dresu nie zobowiązują do tego, aby nosić je tylko do obuwia sportowego.

Zazwyczaj sukienki do noszenia na co dzień wykonuje się z materiałów w modnych kolorach. Ostatnio bardzo modny jest kolor miodowy, popularnie nazywany musztardowym. Mimo, że wielu producentów proponuje sukienki w tym kolorze, można znaleźć także unikalne wzory, które wyróżniają się oryginalnością a zarazem prostotą.

Kategorie: Wygląd i moda