Coraz więcej rodziców decyduje się na noszenie swoich pociech w chustach. To wygodny sposób noszenia, odpowiedni już dla niemowlaka, który nie trzyma samodzielnie główki. Stabilne umocowanie dziecka w chuście zapewni mu komfort i poczucie bezpieczeństwa. Mama lub tata mają za to wolne ręce, dzięki czemu, nawet tuląc dziecko do snu, mogą zająć się jeszcze innymi obowiązkami domowymi. Dodatkowo odpowiednio zawiązana chusta, lub dobrze wyprofilowane nosidło odciąża kręgosłup rodzica, a dziecku zapewnia zdrową pozycję odpoczynku.

Polar do noszenia dziecka w chuście lub nosidle

polar dla dwojgaNiemowlaki mają bardzo silną potrzebę bliskości, przez co łatwiej im się uspokoić i usnąć będąc do kogoś przytulonym – zwłaszcza jeśli to ktoś bliski. Noworodek wciąż pamięta odgłosy, które dochodziły do niego, gdy był jeszcze w brzuszku, między innymi pamięta nieustanny rytm serca swojej mamy. Dlatego dziecko przytulone do klatki piersiowej odpręża się, słysząc znajomy dźwięk. Chusty i nosidła to łatwy sposób noszenia dzieci właśnie w takiej pozycji. O ile latem takie noszenie nie stanowi problemu także podczas wyjść na spacery, o tyle w chłodniejsze dni może to być utrudnione. Pomocny w spacerowaniu z dzieckiem w nosidełku jest polar dla dwojga. To po prostu bluza, zaprojektowana tak, by mogła ją nosić osoba z dzieckiem w chuście lub nosidle. Standardowy polar nie dopiąłby się na kimś, kto tak nosi dziecko, a przywiązanie niemowlaka dopiero na ubraną bluzę mogłoby go narazić na nieprzyjemny kontakt z zamkiem błyskawicznym lub innymi zapięciami. Polar znany jest ze swojej termoizolacji, jest też przyjemny w dotyku i trwały. Decydując się na noszenie dziecka w bluzie dla dwojga nie musisz go ciepło ubierać, warstwa polaru ogrzeje również je. To ułatwi i przyspieszy wyjście na spacer, czy niezbędne zakupy. W ofercie sklepów znajdują się zarówno damskie jak i męskie wersje tego ubioru, by każde z rodziców mogło swobodnie nosić swoją pociechę w ten sposób.

Wszelkie bluzy i kurtki z miejscem na niemowlę w chuście to duże ułatwienie. Gdy będziemy chcieli ściągnąć z siebie wierzchnią odzież nie ma potrzeby, by odpinać dziecko. Jeśli maluch zaśnie podczas spaceru, w domu wciąż będzie mógł wypoczywać w nosidełku lub chuście. Nie tylko szybciej wyjdziemy z domu, bo nie będziemy musieli ciepło ubierać pociechy. Równie szybko odprawimy rytuał podczas powrotu – nie musimy budzić dziecka rozbierając go. Jeśli po powrocie musimy, np.: przewinąć dziecko, zrobimy to bardzo szybko. Wystarczy zdjąć polar i wyjąć dziecko z chusty.

Kategorie: Wygląd i moda