Nie da się ukryć, że wietrzenie mieszkań jest czynnością bardzo ważną. Dzięki tej czynności usuwamy z pomieszczeń powietrze zanieczyszczone a do pomieszczeń wpuszczane jest powietrze świeże. Jednak z tym świeżym powietrzem to jest kwestia sporna. Chodzi o to, że z zewnątrz do mieszkania wpuszczamy też smog, zanieczyszczenia z ulic oraz mnóstwo alergenów. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie nowoczesnych metod wentylacji. 

Rekuperacja w naszych domach 

rekuperacja kielceZ reguły jest tak, że gdy chcemy przewietrzyć wnętrze naszych mieszkań to po prostu otwieramy okna. Trzeba jednak zaznaczyć, że obecnie powietrze jest znacznie bardziej zanieczyszczone niż parę lat temu. W związku z tym otwieranie okien może mieć naprawdę niekorzystne dla naszego zdrowia konsekwencje. W szczególności tyczyć się to może zimy gdy to powietrze na zewnątrz jest najbardziej zanieczyszczone. Nowoczesne systemy rekuperacyjne mogą być bardzo przydatne w takim wypadku. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest skuteczna rekuperacja Kielce są jednym z tych miast, w których bardzo łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy zajmujące się montażem takich nowoczesnych systemów. W rekuperacji kluczowym elementem w instalacji jest oczywiście rekuperator. Urządzenia tego typu są w stanie skutecznie przechwytywać ciepło z powietrza, które jest przeznaczone do wypuszczenia poza mury budynku. Najnowsze wersje rekuperatorów są w stanie odzyskiwać nawet do 60% tego ciepła. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę dobry wynik. Rekuperacja to jednak nie tylko odzyskiwanie ciepła z powietrza. Te nowoczesne systemy są dodatkowo w stanie skutecznie oczyszczać powietrze. W rekuperatorach znaleźć dodatkowo możemy wiele filtrów, które są w stanie skutecznie oczyszczać powietrze z najróżniejszych zanieczyszczeń. Filtry te radzą sobie z powietrzem, które jest naprawdę mocno zanieczyszczone. W miastach mamy do czynienia z bardzo dużą ilością smogu. Natomiast rekuperatory mogą doprowadzić do tego, że powietrze będzie skutecznie filtrowane. 

Ogólnie rzecz biorąc systemy rekuperacyjne to naprawdę świetne rozwiązania dla każdego kto chce wietrzyć swoje mieszkanie bez dużych strat ciepła. Warto też wspomnieć o tym, że rekuperatory mogą być zintegrowane z systemami smart dom. Oznacza to, że możemy zarządzać systemami mechanicznej wentylacji z poziomu różnych urządzeń. Przykładem może być chociażby telefon komórkowy, którym możemy obsługiwać nasze rekuperatory. Możemy więc takie czynności wykonywać również będąc poza domem.  

Kategorie: Budownictwo i Dom