Pracuję w szkole podstawowej, jestem nauczycielką i wychowawcą. Moi podopieczni bardzo mnie lubią i z wzajemnością, są uczniami klasy trzeciej, opiekuję się nimi już trzy lata jednak idąc do czwartej klasy będą musieli zmienić wychowawcę. Wszystkim nam jest bardzo smutno jednak taka jest konieczność moje kwalifikacje obejmują jednie nauczanie początkowe, więc nie mogę ich dalej uczyć. Mimo, że moi uczniowie są jeszcze mali to widać u nich już nadzwyczajną dojrzałość, a przejawiła się ona tym, że przygotowali dla mnie niespodziankę pożegnalną.

Kolczyki z cyrkoniami, piękny prezent od uczniów

kolczyki srebrne z cyrkoniamiO imprezie pożegnalnej organizowanej przez moich uczniów i ich rodziców nie miałam kompletnego pojęcia. Przyszłam do szkoły, były to już ostatnie dni roku, więc zajęcia były nieco luźniejsze. Wchodząc do klasy zdziwiłam się, że nikogo pod nią nie ma, czyżby moi uczniowie zrobili sobie wagary? Jednak, gdy weszłam do środka czekały tam na mnie dzieci i ich rodzice krzycząc ‘’niespodzianka’’ byłam zaskoczona, w klasie czekał na mnie poczęstunek a przewodniczący podarował mi prezent. Dostałam kolczyki srebrne z cyrkoniami, bardzo się wzruszyłam, łzy niemal same napłynęły mi do oczu. Od razu przymierzyłam prezent, bardzo mi pasowały. Moi uczniowie chyba zauważyli, że bardzo lubię kolczyki, udało im się trafić w mój gust. Zupełnie się tego nie spodziewałam. Całą resztę dnia chodziłam w moich nowych kolczykach, inne nauczycielki zazdrościły mi prezentu i były pełne podziwu dla pomysłowości moich podopiecznych. Ja natomiast jestem bardzo dumna, że udało mi się wychować tak wspaniałą klasę, z pewności będzie mi ich brakować. Oprócz kolczyków dostałam piękny bukiet kwiatów i przeróżne słodkości. Gdy wróciłam do domu pochwaliłam się moimi prezentami mężowi, kolczyki bardzo mu się spodobały, powiedział, że nadają mi uroku. Chyba było mu trochę głupio, że sam mi nigdy takich nie kupił. Obiecał jednak, że od teraz będzie częściej kupować mi biżuterię. Trzymam go za słowo. Jutro w szkole odbędzie się zakończenie roku, będzie trzeba się elegancko ubrać, moje kolczyki na pewno będą pasować do sukienki, jaką włożę na tę okazję.

Trochę mi smutno, że moi ulubieni uczniowie odchodzą, jednak mam pewność, że są dobrze przygotowani na kolejne lata nauki, żadne z nich nie ma zaległości w swojej edukacji. Całe trzy lata, które z nimi spędziłam zapamiętam do końca życia, być może, jako absolwenci i dorośli ludzie będą odwiedzać swoją wychowawczynię z podstawówki, mam taka nadzieje a nawet jestem tego pewna.

Kategorie: Wygląd i moda