Jedzenie orientalne to coś, co dopiero staje się popularne w naszym kraju, dlatego ciężko jest znaleźć dobrą restaurację, gdzie można zjeść coś takiego. Nie jest to jednak niemożliwe i naprawdę warto przyłożyć się do owych poszukiwań, ponieważ jeżeli wybierzemy niewłaściwe miejsce, to możemy zniechęcić się i to dość poważnie, a tego na pewno nie chcemy. Jeżeli jednak wybierzemy dobrze, to z całą pewnością zakochamy się w smakach Azji i będziemy chcieli smakować ich jeszcze o wiele, wiele częściej.

Apetyczne potrawy tajskie na Pomorzu

apetyczna kuchnia tajska w gdańskuMiałam znajomych, którzy byli ogromnymi fanami tajskiego jedzenia. Je musiałam przyznać, że jeszcze nigdy nie smakowałam żadnej orientalnej potrawy i miałam przed tym lekkie opory. W końcu jednak zdecydowałam, że muszę to koniecznie zmienić. Zanim jednak ruszyłam do jakiejś knajpy, zdecydowałam się zapytać owych znajomych gdzie jest najbardziej apetyczna kuchnia tajska w Gdańsku. Od razu mi oni doradzili, a jako, że się na tym znają, to im zaufałam. Następnego dnia w przerwie w pracy wybrałam się tam więc na obiad. Miły kelner podał mi menu, które było bardzo obszerne. Ja jednak nie za bardzo znałam się na takich daniach, więc poprosiłam o jakieś najbardziej tradycyjne danie, w końcu najlepiej jest zaczynać od podstaw. Dostałam więc ciepłą zupę i drugie danie. Wyglądało to inaczej niż nasze potrawy, ale pachniało bardzo ładnie. Spróbowałam więc i… po prostu się zakochałam. Ten smak był wprost nieziemski, wszystko było też dobrze przyprawione, co było ogromnym plusem, a do tego było ciepłe i przygotowane ze świeżych produktów. Nie mogłam nawet opisać słowami tego doświadczenia, ale mogłam rzec jedno — ta restauracja rzeczywiście była najlepsza i to dzięki niej zakochałam się w smakach orientu. Później zaczęłam chodzić do owego miejsca regularnie i każde danie było smaczniejsze od poprzedniego, widać było, że kucharze bardzo się starają i świetnie im to wychodzi. Uważam, że to miejsce jest warte odwiedzenia i poleciłam je już swoim bliskim.

Jeżeli chcemy spróbować azjatyckiej kuchni, to przede wszystkim pamiętajmy, że absolutnie nie ma się czego bać. Do szczęścia potrzebna jest nam tylko i wyłącznie dobra restauracja, a w Gdańsku znajdziemy ją w kilka chwil. Można tam spróbować wszystkich najpopularniejszych tajskich potraw, ale też takich, które nie są aż tak znane. Każda z nich jest jednak naprawdę przepyszna i naprawdę warto, żebyśmy sami się o tym przekonali, ponieważ na pewno nie pożałujemy tego, a wręcz będziemy zadowoleni.