Każdy inwestor zdaje sobie sprawę, z tego jak ważna jest lokalizacja firmy i w jaki sposób wpływa ona na sukces finansowy przedsiębiorcy. Dobry punkt powoduje ogromne oszczędności kosztów, jeśli zlokalizujemy na przykład firmę transportową w pobliżu dużych centrów logistycznych, to oszczędzimy na kosztach transportu naszego sprzętu. W innych przypadkach dobra lokalizacja oznacza na przykład większą ilość klientów, którzy przejdą obok naszego przedsiębiorstwa.

Działka budowlana w Krakowie

działki budowlane w KrakowieZ takich właśnie powodów przedsiębiorcy poszukują odpowiednich punktów na swoje zakłady produkcyjne, handlowe lub usługowe. Dużym atutem jest także infrastruktura miasta, w którym są lokalizowane zakłady oraz przychylność władz. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem inwestorów cieszy się Kraków, który jest dużym, bardzo licznie zamieszkałym miastem o dobrej infrastrukturze. Tak się jednak składa, że działki budowlane w Krakowie to towar deficytowy i większość zlokalizowanych jest na obrzeżach miasta. Dla wielu to nie jest problem, gdyż nie potrzebują budowy w centrum miasta, aby zrealizować swoje cele, a wystarczy tylko lokalizacja w jego pobliżu, jednak niektórzy prowadzą taką inwestycję, która wymaga planowania w najbardziej zatłoczonych miejscach, a z tym już jest problem. Gęsta zabudowa miasta sprawiła, że nie ma tam już miejsca na jakiekolwiek działki budowlane. Można je jedynie szukać na zewnętrznych terenach aglomeracji. W zależności od planów zagospodarowania terenu działki przeznaczone pod budowę mogą mieć różnoraki charakter. Głównie jest to zabudowa mieszkaniowa, której celem jest umożliwienie sprowadzenia do miasta nowych mieszkańców i wyprowadzenie starych z centrum miasta, w pozostałych przypadkach są to działki przeznaczone na inwestycje. Te drugie najczęściej są dobrze skomunikowane ze sobą i przebiegają wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych miasta. Ma to na celu zapewnienie dobrej logistyki firmom, które zajmują się transportem swoich towarów. Duże znaczenie jeśli chodzi o działki inwestycyjne ma konieczność ich zlokalizowania poza obszarem zamieszkałym, aby wyeliminować szkodliwe warunki dla mieszkańców tego regionu.

Rynek działek budowlanych jest w większości obstawiony przez duże firmy, które wykupiły działki na własność i teraz handlują nimi osiągając zysk. Część pozostała jeszcze w rękach władz i tam powstają zazwyczaj strefy gospodarcze, w których działki można zakupić na preferencyjnych warunkach, w zamian tworząc miejsca pracy dla mieszkańców regionu. W niektórych przypadkach można także liczyć na zwolnienie z podatku gruntowego na pewien okres czasu.

Kategorie: Rodzina i dzieci