Większość urządzeń technicznych powstało z myślą dla hobbystów i miłośników pewnych rzeczy. Nie inaczej jest z genezą powstania lodówek do wina. Ogromny rynek produkcji i spożycia wina, a także profesjonalizm konsumentów tego trunku wymusił dochodową produkcję winiarek. Wolnostojące lodówki do wina pozwalają na tworzenie kolekcji win i dają możliwość jego długotrwałego przechowywania w najlepszych warunkach.

Możliwość dowolnego wyboru miejsca ustawienia lodówki

wolnostojące lodówki do winaMożna śmiało powiedzieć, że wolnostojące lodówki do wina, które dają możliwość przechowywania wina w warunkach domowych to rewolucja. Umożliwiają one stworzenie domowych piwniczek na wino w przestrzeni mieszkania czy domu. Do momentu ich powstania dojrzewanie i przechowywanie możliwe było tylko dla nielicznych. Winiarki wolnostojące dają możliwość realizacji koncepcji stworzenia kolekcji win poprzez swoją konstrukcję. Wino aby dojrzewać i nabierać na wartości wymaga ścisłych warunków przechowywania. Podstawowym jest zapewnienie temperatury, która jest inna dla win czerwonych, białych czy różowych. Dlatego też możliwy zakres ustawienia temperatury obejmuje te trzy rodzaje win. Niektóre lodówki pozwalają na przechowywanie szampana i tam dolna granica temperatury to 5 st.C. Dobre lodówki to możliwość wentylowania powietrza i zapewnienie wilgotności nie przekraczających 50% w dół i 70% w górę. Korek w tym przedziale nie wyschnie i nie ulegną zniszczeniu etykiety na butelkach. Automatyczna wentylacja powietrza zapobiega powstawaniu niewskazanych zapachów mogących przenikać do wina. Wnętrze chłodziarek do wina wyposażone jest w odpowiednie półki z metalu lub drewna. Mogą być szufladki lub wózki pozwalające na swobodny dostęp do wina. Całość kolekcji może być podświetlona diodami LED. Daje to bardzo ciekawy efekt dekoracyjny. Cała obsługa wolnostojącej lodówki do wina ogranicza się do regulacji ustawień na panelu sterującym. Całość lodówki domyka szczelna termoizolacyjna osłona wykonana z solidnych i trwałych materiałów. Mocna i trwała stal oraz specjalny rodzaj szkła gwarantuje długoletnią i trwałą pracę.

Wolnostojące chłodziarki dają możliwość ustawienia w każdym miejscu. Po adaptacji wybranego pomieszczenia można urządzić piwnicę na wino z prawdziwego zdarzenia. Chłodziarki wolnostojące są bardzo cenne w gastronomii. Dzięki nim można w efektowny sposób przedstawić kartę win i podawać odpowiednio schłodzone wino wprost z chłodziarki. Najważniejszy dla miłośnika wina jest fakt możliwości odpowiedniego wyboru winiarki zgodny ze stanem pojemności portfela.