Utrata bliskiej osoby jest zawsze przykrym doświadczeniem. Niestety pomimo żałoby często musimy stawić czoła formalnościom, jakie w tym czasie trzeba załatwić. Na szczęście istnieją firmy, które większość spraw są w stanie załatwić za nas. Chodzi o domy pogrzebowe, które oferują usługi najwyższej jakości. Istnieją nawet takie zakłady pogrzebowe, które zajmą się naprawdę wszystkim, od początku do końca. Trzeba jednak sprawdzić dokładnie ofertę, wybierając dom pogrzebowy. Trzeba też zadać sobie pytanie, co chcemy załatwić samodzielnie, a co powierzymy zakładowi.

Dom pogrzebowy oferujący transport zwłok

profesjonalne domy pogrzebowe z warszawyZakłady mają w swojej ofercie przeróżne usługi. Pierwszą z nich jest transport zwłok. Zdarza się, że bliska osoba umiera w innej miejscowości niż tej, w której odbędzie się ostatnie pożegnanie. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy zakładu pogrzebowy, który na pewno ma do dyspozycji samochody odpowiednie do przewożenia zwłok. Są to specjalne pojazdy z częścią chłodniczą, w której znajdują się zwłoki (w trumnie). Niektóre zakłady pogrzebowe oferują transport zwłok nie tylko na terenie Polski, ale nawet transport zagraniczny. Pomagają też załatwić wszelkie dokumenty potrzebne do takiego transportu – np. zgodę konsula, jeśli w danym kraju istnieją takie restrykcje. Takie profesjonalne domy pogrzebowe z warszawy bez wątpienia poradzą sobie z zadaniem, jakim jest transport zwłok na małe i duże odległości. Warto też wspomnieć o tym, że oprócz usług transportowych, w zakładach pogrzebowym również przechowywane są zwłoki do dnia pogrzebu. Zakłady mają do dyspozycji własne sale chłodnicze, a oprócz tego często kaplicę, w której może odbyć się ostatnie pożegnanie. Wbrew pozorom zakład pogrzebowy rzadko oferuje tylko organizację pogrzebu w obrządku katolickim. W Polsce mieszka wiele osób innych wyznań i również takie pogrzeby organizowane są przez firmy pogrzebowe. Istnieje również możliwość odprawienia ostatniego pożegnania w formie świeckiej. Wtedy takie ostatnie pożegnanie prowadzone jest przez mistrza ceremonii. Wiele zakładów ma też na swoim terenie krematoria, w których zwłoki spopielane są pojedynczo.

Oprócz tego zakład pogrzebowy na pewno pokaże nam katalogi z trumnami, urnami, kwiatami pogrzebowymi czy też ubraniami dla osoby zmarłej. Niektóre zakłady specjalizują się w przygotowaniu zmarłego do pogrzebu. Chodzi tutaj o umycie zwłok, nałożenie balsamów na skórę zmarłego oraz wykonanie makijażu pogrzebowego. Wszelkie dodatki do trumny również można kupić od razu w zakładzie – modlitewniki, różańce, kwiaty i inne.

Kategorie: Usługi i przemysł