Samochody dostawcze to bardzo praktyczny rodzaj pojazdu, który może pełnić zróżnicowane funkcje. W obecnym czasie aut dostawczych używa się wszędzie tam, gdzie jest konieczność transportu materiałów na skalę mikro. Używają ich piekarnie, kurierzy, handlowcy, ogrodnicy, ekipy budowlane i wielu innych specjalistów. Jak widać różnorodność zastosowań tych aut jest niemal tak duża jak liczba wykonywanych zawodów. Stąd pomimo uniwersalności aut dostawczych wymagają one pewnego przygotowania do pełnienia niektórych funkcji.

Zabudowa samochodu dostawczego

zabudowy samochodów dostawczychWiadomo, że przestrzeń ładunkowa w aucie dostawczym jest taka sama dla danego typu, marki i modelu pojazdu. Taki kupujemy w salonie, w którym mamy wprawdzie pewną wolną rękę odnośnie wyboru wyposażenia, ale dotyczy ona głównie tylko drzwi zewnętrznych, klimatyzacji, foteli i innych tego typu elementów, a nie skupia się na wnętrzu przestrzeni ładunkowej. Jest to oczywiście zrozumiałe podejście producentów, gdyż przygotowanie milionów konfiguracji tej przestrzeni nie byłoby opłacalną opcją dla fabryk produkujących samochody. Na szczęście na rynku znajdują się firmy, których specjalizacja polega na dostosowaniu tej przestrzeni do naszych potrzeb. Najczęściej zabudowy samochodów dostawczych polegają na montażu wewnątrz zespołu elementów, które ułatwiają ergonomie pracy z zastosowaniem takiego auta. Zmiany polegają najczęściej na montowaniu dodatkowych półek, przegród lub dzieleniu przestrzeni ładunkowej na sektory. Auta warsztatowe na przykład można wyposażyć w półki, uchwyty i szuflady na narzędzia w taki sposób, aby można je było przewieźć cały warsztat w sposób bezpieczny i uporządkowany. Samochody do przewozu chleba powinny mieć natomiast wysuwane półki na których będzie znajdowało się pieczywo. Wykonuje się także przeszklenia oddzielające przestrzeń bagażową od kierowcy, a także kraty i kratownice przegradzające poszczególne sektory w aucie. Zabudowy mogą być również bardziej specjalistyczne. Można na przykład dobudować w przestrzeni bagażowej myjnie i umieścić tam zamocowane już na stałe myjki ciśnieniowe i odkurzacze. Opcji jest tak naprawdę niezliczona ilość, dlatego nie brakuje chętnych do korzystania z usług tego typu firm.

Wykonanie przystosowania samochodu do naszych potrzeb jest w niektórych przypadkach bardzo opłacalne ze względu na sposób prowadzenia działalności, gdyż będzie powodowało zwiększenie wydajności działania firmy, a takie podejście jest już dla przedsiębiorcy czystym zyskiem. Warto wybierać dobre oferty, gdyż w ten sposób będziemy mieli przygotowane nasze auto w sposób szybki i profesjonalny.

Kategorie: Warsztat