Zawsze, kiedy decydujemy się na powierzenie naszej księgowości firmowej do biura rachunkowego, to powinniśmy ustalić odpowiednie warunki współpracy. Przede wszystkim warto ustalić, w jakich terminach mamy przekazywać dokumenty oraz czy mają to być dokumenty w formie drukowanej i czy też mogą być wysyłane przez internet. Dobrze jest również upewnić się, w jakich godzinach będziemy mogli liczyć na wsparcie naszego księgowego, aby zapytać go o niejasne kwestie i problemy związane z księgowością firmy.

Ile kosztują usługi księgowe w Poznaniu?

Księgowość - poznańKażde biuro rachunkowe ma swój własny cennik, według którego oferowane są usługi firmy. Nigdy nie powinniśmy decydować się na najtańszą oferowaną na rynku księgowość – Poznań to miasto, gdzie będziemy mogli skorzystać z profesjonalnych usług księgowych świadczonych drogą elektroniczną. W ten sposób bardzo szybko będziemy mogli przesyłać niezbędne dokumenty do rozliczenia, bez wychodzenia z naszego biura i w ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo czasu, a także dodatkowych pieniędzy na dojazdy do biura księgowego. Cena za usługi księgowe będzie zależała głównie od tego, jak dużo dokumentów mamy do rozliczenia w ciągu miesiąca. Jeżeli nasza firma generuje bardzo mało kosztów oraz bardzo mało sprzedaży to będziemy mogli liczyć na usługi księgowe w kwocie do maksymalnie 500 zł miesięcznie. Natomiast w przypadku kiedy prowadzimy bardzo duże przedsiębiorstwo i zatrudniamy wielu pracowników to oprócz usług księgowych, warto również zdecydować się na usługi dodatkowe, które będą oferowane przy rozliczaniu działu kadry i płace. W ten sposób będziemy mogli wszystkie czynności związane z rozliczeniem i prowadzeniem księgowości zlecać a samodzielnie zajmie się rozwijaniem firmy. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnej firmy oferującej usługi księgowe, to na początek powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy księgowi mają niezbędne kompetencje, a także doświadczenie w prowadzeniu księgowości. Na rynku znajdziemy firmy księgowe, które oferują prowadzenie rachunkowości, ale również pomagają w doradztwie podatkowym, a także obsługują kadry i płace.

Przed wyborem odpowiedniej firmy rachunkowej powinniśmy dokładnie zdecydować się, na jakich usługach najbardziej nam zależy. Przy wyborze biura rachunkowego bardzo ważna jest opinia od byłych klientów i najczęściej takie opinie możemy znaleźć na stronie internetowej danego biura księgowego. Jeżeli poprzedni klienci są zadowoleni z realizowanych usług, to śmiało możemy również podpisać umowę na prowadzenie usług księgowych.