Przygotowywanie się na nadejście dziecka to wspaniałe uczucie i nikogo, kto ma to za sobą, nie trzeba wcale o tym przekonywać. Jeśli jesteście jeszcze w trakcie oczekiwania, to musicie pamiętać o wielu kwestiach do załatwienia, zanim maluch pojawi się na świecie. Musicie być doskonale przygotowani, choć wiadomo, że w przypadku pierwszego potomka jeszcze nie wie się wszystkiego i czasem zdarzają się nagłe wyjazdy do sklepu czy apteki po potrzebne produkty, których zabraknie. Wiele rzeczy musicie mieć jednak jeszcze przed narodzinami malucha.

Szukamy wózka dla dziecka

wózek spacerowy 4babyJednym z takich produktów jest wózek. Na rynku jest wiele modeli w różnych wariantach. Najwygodniejsze na początek są modele trzy w jednym, czyli nosidełko dla noworodka i niemowlaka, gondola oraz wózek spacerowy. W nosidle można przewozić dzieciaka w aucie, więc musicie je mieć od razu, w końcu jakoś trzeba wrócić ze szpitala do domu. Na co zwrócić uwagę, szukając wózka? Przede wszystkim na jakość wykonania czy materiały, z jakich jest wyprodukowany. Możliwość czyszczenia poszczególnych elementów także ma znaczenie. Dobrze jest, jeśli na przykład kółka czy części materiałowe są zdejmowane. Wówczas łatwiej je umyć lub wyczyścić. To samo tyczy się wózka spacerowego, który będzie używany w późniejszym czasie. Może być bowiem tak, że na przykład na wyjazdy na wakacje będziecie potrzebować jakiegoś lekkiego sprzętu, który łatwo się składa i zajmuje niewiele miejsca. Czasem jest też tak, że w pierwszym wózkowym zestawie dla malucha nie ma spacerówki i trzeba ją kupić po kilku miesiącach. Na szczęście wybór macie ogromny. Spośród wielu producentów oferujących wózek spacerowy 4baby jest jednym z tych, które proponują dobrze wyposażone pojazdy. Warto bowiem pamiętać, iż trzeba być przygotowanym na przykład na różne warunki. Dobrze jeśli w wózku jest duża budka, by zasłonić przed promieniami słońca czy wiatrem. Dodatkowa ocieplana osłona na nogi również może okazać się przydatna. Podczas zakupu spacerówki warto także zwrócić uwagę na amortyzatory, dodatkowe uchwyty, na przykład na butelkę czy parasolkę, czy na torby, w którym możemy na przykład schować potrzebne rzeczy do pielęgnacji lub zakupy.

Okazuje się więc, iż kupno wózka spacerowego bywa kłopotliwe, szczególnie jeśli dla rodziców to pierwsze dziecko i brakuje doświadczenia. Jeżeli więc macie ewentualne wątpliwości albo pytania, poszukajcie informacji lub opinii w Internecie bądź zapytajcie sprzedawcy w sklepie. Warto także oczywiście posadzić malucha do wózka i sprawdzić, czy jest wygodnie. W końcu to on będzie pasażerem. Możecie także pokonać kilka metrów wózkiem, bo wy jesteście głównymi pilotami. Komfort prowadzenia wózka również jest bowiem niezwykle istotny.

Kategorie: Rodzina i dzieci