Od kilku lat mocno interesuje się tematyką aranżacji wnętrz. Ukończyłam nawet kurs dekoratora, dzięki któremu mogą świadczyć usługi projektowe moim najbliższym oraz znajomym. Ostatnio, na przykład, pomagałam mojej przyjaciółce w doborze mebli do nowego mieszkania, a w szczególności do salonu. Z racji tego, że często przyjmuje ona gości, salon jest dla niej oczkiem w głowie. Ma być duży, przestronny i pomieścić sporą ilość osób. Dlatego zdecydowałyśmy się kupić narożnikową kanapę oraz kilka foteli oraz puf.

Rozkładana ława w salonie

nowoczesne ławy rozkładane do salonuDobór mebli do mieszkania zależy nie tylko od stylu, w jakim ma być ono urządzone, ale przede wszystkim od stylu życia mieszkańców danego miejsca. Moja przyjaciółka, na przykład, uwielbia przyjmować gości, potrzebowała więc miejsca do tego, żeby ich u siebie ugościć i odpowiednio przyjąć. Kupiłam więc duże mieszkania, w którym mieści się duży salon. To właśnie ten salon pomagałam jej urządzić. Zadbałyśmy o to, żeby była w nim odpowiednia ilość miejsca do siedzenia, w tym wygoda kanapa czy pufy, a także miejsce do postawienia jedzenia czy napojów. Oczywiście zaraz obok znajduje się stół z krzesłami, jednak ważny był też odpowiedni wybór ławy, które stoi przy kanapie. Przejrzałyśmy więc w Internecie różne nowoczesne ławy rozkładane do salonu i w końcu znalazłyśmy taką, która najbardziej spodobała się mojej przyjaciółce.  Ława ma bardzo prosty design i kluczowym elementem są dwa blaty. Jeden położony jest wyżej, drugi niżej. Pozwala to wsuwać jeden blat pod drugi, jeżeli nie potrzebujemy tak dużej ławy lub rozsunąć całość, co nam daje więcej miejsca. Sam blat jest zupełnie biały, a rama wykonana z cienkiego i stylowego metalu. Całość wygląda bardzo lekko, co pasuje do nowoczesnego wnętrza salonu. W sklepach dostępne są również inne, rozkładane ławy. Można znaleźć ławy w przeróżnych stylach, co pozwala dopasować je do rozmaitych wnętrz. Przy zakupie takiej ławy warto zwrócić przede wszystkim uwagę na łatwość w jej rozkładaniu. Na ile mechanizm jest sprzyjający codziennemu użytkowaniu.

Jeżeli ktoś często przyjmuje w swoim domu gości, to będzie zależało mu na tym, żeby stworzyć we wnętrzu jak najwięcej miejsca. Moja przyjaciółka jest idealnym przykładem na to, jak mocno warto zwracać uwagę na dobór mebli i ogólnie mieszkalnej przestrzeni, jeżeli często ktoś u nas przebywa. Kiedy pomagałam jej w doborze mebli, zwróciłyśmy uwagę nie tylko na wygodną kanapę, ale też na odpowiednio dużą ławę do salonu. Zdecydowałyśmy się na taką rozkładaną.

Kategorie: Dom / Wnętrza