Decydując się na remont pokoju dziecinnego, warto wybrać wyposażenie, które pozwoli na to, aby nasze dziecko z największą przyjemnością spędzało czas, w swoim małym kącie. Musimy, jednak pamiętać, że dziecko szybko rośnie, a wybór odpowiednich mebli dokonuje się raz na jakiś czas, a więc należy dokonać takiego wyboru, który pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów, na wymianę łóżka np. za 5 lat, gdy okaże się, że łóżko, na którym śpi dziecko jest już za małe.

Wygodne duże łóżka dla dziecka

łóżko drewniane 140x200Kupując łóżko do pokoju dziecinnego, musimy pamiętać o sytuacjach, które mogą się źle skończyć, szczególnie mając małe dziecko, a więc warto wybierać łóżka drewniane. Głównym argumentem, który powinien przekonać każdego rodzica, jest to, iż drewno jest bardziej miękkim materiałem, niż metal, a więc mając małe dziecko jest to bardzo ważne, aby zminimalizować ryzyko poważnego wypadku, podczas zabawy dziecka. Drugą ważną rzeczą jest, odpowiednia wielkość łóżka. Wiele rodziców decyduje się, na małe jednoosobowe łóżka dla dziecka, jednak jest to nie do końca dobre rozwiązanie, szczególnie gdy metraż pokoju pozwala na umieszczenie większego pokoju. W pokoju dziecka powinno znaleźć się łóżko drewniane 140×200 dzięki czemu mając małe dziecko będziemy mogli położyć się obok niego, aby spokojnie zasnęło. Większe łóżko umożliwia również zminimalizowanie upadku podczas snu. Jeżeli zakupimy łóżko, które wykonane, jest z najlepszej jakości drewna, a samo wykonanie jest na najwyższym poziomie i fachowiec wykonujący to łóżko zadbał o każdy detal, możemy pozbyć się kosztu z naszego budżetu domowego, którym byłaby wymiana łóżka, gdy nasze dziecko urośnie. Zaletą łóżka drewnianego, jest piękny wygląd, na który możemy mieć bardzo duży wpływ. Jak wiadomo wraz z biegiem czasu, wygląd łóżka może uniknąć zniszczeniu, jednak w bardzo szybki sposób możemy poradzić sobie z tym problemem. Wystarczy, że użyjemy papieru ściernego, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni łóżka, a następnie za pomocą zwykłej szmatki pozbędziemy się pyłu, z elementów, które były czyszczone papierem. Kolejnym krokiem będzie nałożenie minimum dwóch warstw farby, które pozwolą na dobre pokrycie i zabezpieczenie materiału, i w tak szybki sposób będziemy mogli odnowić łóżko.

Łóżka drewniane, są idealnym rozwiązaniem, w pokoju naszego dziecka. Oprócz pięknego i naturalnego wyglądu, z pewnością skutki zderzenia dziecka z łóżkiem podczas zabawy, będą mniejsze niż, gdyby zderzyłoby się z łóżkiem metalowym. Dodatkową zaletą, jest niewielki koszt konstrukcji łóżka, dzięki czemu możemy dokonać inwestycję na długie lata, za niewielką cenę.

Kategorie: Wystrój