Rynek mieszkaniowy w Polsce jest bardzo zróżnicowany, co szczególnie widać w większych miastach na terenie naszego kraju. Wbrew pozorom, właściciele domów jednorodzinnych nie muszą obawiać się hałasu za oknami, ponieważ takie nieruchomości są zazwyczaj zlokalizowane na obrzeżach miast. W centrach królują kamienice oraz bloki wielorodzinne, które mają wprawdzie wiele zalet, ale ich mieszańcy muszą liczyć się z tym, że ciągle będą słyszeć szum miasta, hałas na ulicach oraz głośnych sąsiadów.

Popularyzacja usług wyciszania mieszkań

wyciszenie mieszkaniaWiele osób nie wyobraża sobie mieszkania pod miastem, czy na jego obrzeżach, ponieważ musieliby wtedy zrezygnować z wielu zalet, jakie wiążą się z mieszkaniem w centrum. Brak konieczności posiadania samochodu i związanego z tym ciągłego szukania miejsca parkingowego, bliskość sklepów i komunikacji miejskiej to niewątpliwe zalety, jednak po drugiej stronie znajdują się ciągłe odgłosy przejeżdżających aut, głosy tłumów ludzi na ulicach i hałas przejeżdżających tramwajów i autobusów pod oknami kamienic i bloków. Do tego dochodzą sami sąsiedzi, którzy często nie zwracają uwagi na swoich sąsiadów. Rozwiązaniem tych problemów jest jednak wyciszenie mieszkania, co powoli staje się standardem w największych miastach. Dzięki takiej inwestycji możemy zmienić nasze lokum w oazę ciszy i spokoju, gdzie będziemy mogli w pełni zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu pracy. Dodatkowa ochrona przed odgłosami z zewnątrz poprzez wyciszenie ścian, sufitu i podłogi pozwoli na uzyskanie niesamowitego efektu, jakim jest przyglądanie się tętniącemu życiem miastu z okien swojego mieszkania, w którym w ciszy, przy akompaniamencie ulubionej muzyki i popijając herbatkę możemy obserwować pędzących ludzi i auta. Większość osób, które zdecydowały się na taką inwestycję lub takich, które miały okazję wynajmować tak udoskonalone mieszkanie nie mogą sobie wyobrazić mieszkania w lokalu, gdzie nie zostałaby przeprowadzona taka zmiana i gdzie codzienne życie byłoby zakłócane przez odgłosy zza ściany czy z klatki schodowej.

Hałas jest najczęściej podnoszonym argumentem przez przeciwników mieszkania w miastach i budynkach wielorodzinnych. W Polsce nie ma jeszcze tradycji inwestowania w wyciszanie mieszkań, a większość osób kupując mieszkanie w stanie deweloperskim po prostu je wykańcza, co powtarzają też później kolejni właściciele. Warto jednak zastanowić się nad modyfikacją przyzwyczajeń i kupując nowe mieszkanie zacząć od dodatkowego wyciszenia go, ponieważ w dłuższej perspektywie czasowej z pewnością się to nam zwróci.

Kategorie: Budownictwo i Dom