Do okazjonalnej zabawy z ulubioną grą nie potrzeba było żadnego specjalnego wyposażenia. Najzwyklejsza mysz i klawiatura w zupełności wystarczyła, by można było spędzać długie godziny nad ulubionym tytułem i czerpać z niego tak samo dużą przyjemność. Jednak zawodowi gracze doskonale znali niewygodę, jaka wiązała się z używaniem zwykłego fotela biurowego czy standardowego krzesła. Na takim siedzeniu, wielogodzinna rozgrywka często bardzo męczyła plecy i powodowała znaczny dyskomfort.

Nowoczesny fotel gamingowy dla zaawansowanych graczy

specjalne krzesło dla graczaPodczas gdy jedna dłuższa sesja nad grą była męcząca, to po dłuższym czasie siedzenie na niewygodnym fotelu czy krześle mogło znacznie odbić się na zdrowiu. Dlatego też, większość zapalonych gamerów zaopatrywała się w specjalne krzesło dla gracza, by jak najbardziej zniwelować efekty zmęczenia. Przede wszystkim, krzesła i fotele przeznaczone do gamingu były zaprojektowane z myślą o wygodzie i komforcie. Nawet najbardziej podstawowe egzemplarze posiadały bardzo wygodne oparcia z anatomicznie rozmieszczonymi poduszkami, które nie tylko zapewniały bardzo wysoki komfort podczas grania, ale również wymuszały prawidłową postawę ciała w każdym ustawieniu oparcia, i tym samym zapobiegały nadmiernemu męczeniu się podczas nawet najdłuższych, najbardziej intensywnych i wymagających rozgrywek. Bardziej zaawansowane modele często były wzorowane na fotelach ortopedycznych, posiadając dodatkowe, twarde poduszki w okolicach karku i krzyży, co zapobiegało możliwości powstawania urazów, spowodowanych długotrwałym siedzeniem w nienaturalnej, nieodpowiedniej dla kręgosłupa pozycji. Wykonanie było kolejnym dość ważnym elementem, jakim kierowali się gracze podczas wyboru foteli i z tego powodu, znaczna cześć modeli dostępnych w sprzedaży miała jaskrawe, neonowe barwy często bardzo kontrastujące z czernią obicia, a równie często zdarzały się modele wykonane pod temat konkretnej gry, najczęściej ozdobione kamuflażem używanym przez bohaterów gry lub też charakterystycznym motywem, lub też przedstawiające plakat promocyjny samej gry.

Najlepsze fotele posiadały ogromne ilości udogodnień, bardzo rzadko spotykane w tańszych modelach. Niektóre z nich były tylko dodatkami, które same z siebie nie były potrzebne, aczkolwiek czasem potrafiły znacznie poprawić komfort grania, jak dodatkowe sloty usb zamontowane w oparciach, dzięki którym gracz mógł wygodnie podłączyć urządzenia sterujące bez obawy o plączące się kable, jak również podpinane półki na mysz i klawiaturę.

 

Kategorie: Hobby i Sport