W bardzo dużej liczbie placówek szkolnych na terenie całego kraju odbywa się wymiana mebli. Jak wiadomo nie są to zwykłe meble tylko tablice szkole i specjalne stoliki dla uczniów, które muszą być bardzo dobrze do nich dopasowane. Dlatego też nim szkoła zakupi takie meble, to najpierw daje ona wytyczne producentowi mebli który ma je wykonać i sprawdza on, czy jest w stanie sprostać takie zadaniu.

Trwałe meble w szkołach

meble szkolne - producentJeżeli chodzi o samą jakość mebli do szkoły to zawsze kupuje się te zrobione z najlepszej jakości drewna, bo z racji dużej eksploatacji narażone są na wiele uszkodzeń mechanicznych. Tym bardziej, ze niektórzy rodzice swoich dzieci chodzili do tych samych szkół co teraz ich pociechy i nawet oni pamiętają niektóre meble. Dlatego też jest to inwestycja nawet na kilkadziesiąt lat, bo meble w szkołach są bardzo ważnym aspektem zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. Nie dziwi zatem fakt, ze dyrektor rozważnie wybiera meble szkolne – producent oczywiście daje nam kilkuletnią gwarancję na takie meble, co zawsze jest jego dodatkowym atutem. W głównej mierze przetargi na takie meble wygrywają firmy, które dają jak najdłuższa gwarancję od uszkodzeń mechanicznych, bo jak wiadomo meble w podstawówce są mocno wykorzystywane przez małe dzieci. Dlatego też nikt nie może pozwolić sobie, ze na pierwszych zajęciach zostanie uszkodzona jakaś szafka, dlatego też kupuje się meble z najgrubszych płyt. Wtedy nauczyciel może być spokojny, bo nawet gdy dzieci będą przypadkowo trzaskały drzwiami od takich szafek to zawiasy będą działały prawidłowo i drzwi się nam nie urwą. Jeżeli z kolei chodzi o półki to montowane są one na bardzo dużych i mocnych kołkach rozporowych, bo kładzie się na nie czasami po kilkadziesiąt książek, które leżą tam cały czas, wiec taka szafka musi wytrzymać ich napór. Jeżeli chodzi o konserwację, to również nie musimy się tym martwić, bo producent takich mebli co kilka lat sam nam odświeży takie meble, bo wystarczy pomalować je specjalnym lakierem, który będzie odpowiednio impregnował takie drewno.

Wysoka jakość mebli jest zawsze w priorytecie wybierana przez szkoły, bo wtedy mogą się oni pochwalić na licznych zebraniach, że są nowoczesną szkołą, która dba o swój wizerunek jak i jakość mebli. Rodzice wtedy o wiele chętniej zapisują swoje dzieci do takich placówek, bo widza oni, ze szkoła inwestuje w sprzęt i wyposażenie. Na szczęście na rynku jest wielu producentów mebli i zawsze znajdzie się taka oferta, która jest najlepsza dla szkoły.

Kategorie: Wystrój