Osoby, które prowadzą zdrowy tryb życia, często sięgają po naturalne produkty, które znane są ze swoich właściwości prozdrowotnych. Jednym z nich jest miód manuka, który jest doceniany na całym świecie. Wykazuje wszechstronne właściwości. Zawiera metyloglioksal. Substancja ta uznawana jest za naturalny antybiotyk, który skutecznie hamuje rozwój bakterii, grzybów oraz wirusów. Ten związek organiczny działa przeciwbakteryjnie i przeciwutleniająco.

Duża popularność miodu manuka

polecany miód manuka - cenaSmaczny miód manuka pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego, gdyż reguluje florę bakteryjną jelit, skutecznie pozbywa się dolegliwości trawiennych. Likwiduje gazy, niestrawione resztki pokarmu. Działa wspomagająco w leczeniu różnych dolegliwości, do których zaliczyć można wrzody żołądka, a także refluks żołądkowo-przełykowy lub zespół nadwrażliwego jelita. Jest skutecznym środkiem na na wzmocnienie organizmu, wspomaga go w walce z bakteriami. Przyspiesza leczenie infekcji układu pokarmowego, zapalenia gardła, zatok oraz błony śluzowej nosa. Warto zatem regularnie stosować polecany miód manuka – cena produktu jest zdecydowanie wyższa od popularnych miodów, jednak jego działanie jest wyjątkowo skuteczne. Produkt ten powinien być stosowany zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdyż doskonale wzmacnia odporność, dostarcza organizmowi witamin, minerałów oraz innych potrzebnych związków. Skutecznie walczy z różnymi szczepami bakterii tlenowych i beztlenowych. Jest cennym źródłem składników odżywczych, wspomaga pracę serca i naczyń krwionośnych, usprawnia funkcjonowanie układu immunologicznego. Miód manuka różni się od tradycyjnych miodów, jest gęsty, intensywny w smaku. Jego barwa jest ciemnobursztynowa. Jest on uważany za najzdrowszy miód na świecie, co zawdzięcza wspominanemu wcześniej składnikowi, jakim jest metyloglioksal. Występuje on w miarach różnych odmianach miodu, jednak w miodzie manuka jest go najwięcej. Substancja ta skutecznie chroni przed drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Produkt działa wspomagająco w leczeniu grypy oraz innych infekcji, przyspiesza leczenie także innych schorzeń, takich jak choroby układu oddechowego. Działa antybakteryjnie, zapobiega biegunkom, zapaleniom jelita cienkiego i okrężnicy. Warto sięgnąć po niego także wspomagająco w leczeniu chorób skóry i błon śluzowych. jest częstym składnikiem żeli oraz plastrów. Leczy odleżyny, rany pooperacyjne, cukrzycowe owrzodzenia stóp, a także zapalenie mieszków włosowych. Warto stosować go zarówno leczniczo, jak i profilaktycznie. Stanowi doskonałe wsparcie dla terapii farmakologicznej, świetnie sprawdza się w przypadku różnych dolegliwości układu pokarmowego, oddechowego oraz chorobach układu immunologicznego.

Kategorie: Zdrowotnie