Rok 2020 będzie z pewnością przez wiele osób zapamiętany jako przełomowy, w zakresie zmian świadomości i podejścia całych społeczeństwa do kwestii przestrzegania higieny osobistej. Co ważne, zmiana ta nie dotyczy tylko Polski i krajów europejskich, ponieważ pandemia koronawirusa ogarnęła niemal cały świat, wskutek czego zachodzące zmiany staną się nowym, ogólnoświatowym standardem. Osobiście muszę przyznać, że do tej pory nie przywiązywałem wagi do możliwości przenoszenia wirusów po wyjściu z domu nawet podczas dotykania tych samych produktów w sklepie, co inne osoby.

Żele do dezynfekcji

velodes żelOd momentu wprowadzenia przez polski rząd stosowanych aktów prawnych wprowadzających różnego rodzaj obostrzenia nie mogę wyjść z podziwu, że przed wybuchem pandemii przynajmniej część z tych rozwiązań nie była standardem, chociażby w okresie sezonu grypowego. Regularna dezynfekcja rąk pozwoliłaby przecież na ograniczenie rozprzestrzeniania się wielu bakterii i wirusów, nie tylko koronawirusa. W moim miejscu zakupiony został velodes żel, który przeznaczony jest specjalnie do dezynfekcji rąk i ma działanie bakteriobójcze, wirusobójcze oraz grzybobójcze. Tak szerokie spektrum działania daje naprawdę duże bezpieczeństwo, a ponieważ wszystkie wystawione w biurze pojemniki wyposażone są w specjalną pompkę ułatwiającą korzystanie z żelu możliwość zarażenia się poprzez samo użytkowanie wspólnego dozownika jest minimalne, ponieważ nie trzeba go brać do ręki. Pomimo, że jest to preparat zawierający alkohol, to jego skład został stworzony w taki sposób, żeby nie niszczył skóry rąk, przy zachowaniu skuteczności działania. Dzięki zawartości gliceryny oraz odpowiedniego dla skóry pH żel ten wręcz nawilża i pielęgnuje dłonie, zamiast ich wysuszać. Ma to potrójnie korzystne działanie, ponieważ nie tylko pozytywnie wpływ na skórę rąk, ale też z tego powodu zachęca wiele osób do częstszego dezynfekowania dłoni, dzięki czemu są oni sami bezpieczni oraz minimalizują potencjalną możliwość zarażenia innych osób.

Środki do dezynfekcji rąk i powierzchni staną się najprawdopodobniej już standardowym wyposażeniem biur i miejsc, w których gromadzić będą się ludzie. Z pewnością w czasach, gdy wskutek możliwości łatwego podróżowania pomiędzy krajami zagrożenie wybuchem kolejnej pandemii jest większe, niż kiedykolwiek jest to dobry kierunek zmian. Należy mieć tylko nadzieję, że dbanie o wspólne bezpieczeństwo stanie się na tyle powszechnym tematem, że ludzi będą korzystali ze środków udostępnianych przez pracodawców czy w miejscach takich jak urzędy czy centra handlowe.

Kategorie: Usługi i przemysł