Wszelkie owady, niezależnie czy są to muchy, komary czy groźniejsze osy lub pszczoły, nie należą do grona naszych ulubieńców. Chyba że jesteśmy amatorami owadów, ale to zdarza się dość rzadko. Najgorszy jest okres letni, gdy tego typu owadów jest naprawdę sporo. Zdarzają się momenty, w których nie można wejść do większego parku lub też lasu bez uganiającej się za nami chmary komarów. Jednak najgorzej jest, gdy przed nimi uciec nie możemy, np. w domu. W takich sytuacjach przyda nam się lampa owadobójcza czy lepy na komary.

Zalety lamp owadobójczych

lampa owadobójcza lepowaObecnie istnieją przeróżne sposoby na walkę z komarami i innymi owadami. Część z nich stosujemy w naszych domach, część na zewnątrz a część na przykład w zakładach produkcyjnych. Owady są nie tylko uciążliwe, ale w przypadku uczulenia, ugryzienia mogą powodować dotkliwy ból. Na szczęście mamy obecnie sporo rozwiązań, które pomogą nam walczyć z komarami czy muchami w okresie letnim, gdy owadów jest najwięcej, czasem całe chmary. Jeśli mamy taką możliwość, zamontujmy w domach moskitiery, są one skuteczną metodą ochrony przed małymi, jak i większymi owadami. Jednak jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym z bezpośrednim wyjściem na ogród lub też na podwórko, moskitiery na oknach mogą nie wystarczyć. Owady przedostają się bowiem przez drzwi, w momencie gdy my z nich korzystamy. W takich przypadkach należy się wyposażyć również w inne środki owadobójcze. Ciekawy rozwiązaniem jest lampa owadobójcza, na  przykład lampa owadobójcza lepowa. Ich zadaniem jest przyciąganie komarów czy much za pomocą światła ultrafioletowego. To rozwiązanie działa również na wszelkie nocne owady, które dostają się do naszego mieszkania przyciągnięte światłem i siadają w okolicy źródła tego światła. Lampa owadobójcza po przyciągnięciu komarów razi je prądem, po czy owady spadają na specjalną tackę, lub też przylepiają się do specjalnej silnie klejącej taśmy. Tego rodzaju lampę najlepiej uruchomić, gdy zaczyna się robić ciemno, wtedy są one najbardziej aktywne i jest ich najwięcej.

Większe i bardziej specjalistyczne urządzenie, jakim jest lampa owadobójcza stosuje się najczęściej w dużym zakładach produkcyjnych, w których jest ryzyko, że owad może stracić życie podczas produkcji żywności. Jednak z powodzeniem tego typu mniejszą lampę możemy zakupić do własnego domu. Zwłaszcza jeśli moskitiery czy inne środki owadobójcze przestają działać. Pamiętajmy również, że oprócz lamp czy moskitier, mamy również różne elektroniczne sposoby czy też nawet chemiczne.

Kategorie: Usługi i przemysł