Wśród miłośników psów jest wielu zwolenników, którzy śpią ze swoimi czworonogami w łóżku. Nie ma w nim nic złego jednakże powinniśmy zdawać sobie sprawę, że każdy zwierzak powinien mieć swój własny kąt w domu, w którym będzie się mógł zrelaksować, wyciszyć i odpocząć. Kolejnym argumentem do wprowadzenia takiego miejsca jest to, że jeżeli posiadamy dużego psa to w końcu na łóżku w sypialni może zabraknąć dla nas miejsca. Odpowiednio dobrane legowisko jest zatem zdecydowanie dobrym pomysłem. Jakie kupić i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybieramy legowisko dla dużego psa

legowiska dla psów dużychPostawmy się w sytuacji, że posiadamy dużego psa, dla którego chcemy zakupić odpowiednie legowisko, aby miał swój własny azyl w naszym domu. Podczas zakupu powinniśmy zwracać uwagę na kilka istotnych czynników. Jednym z najistotniejszych jest wybór jego rozmiaru. Legowiska dla psów dużych nie mogą być za małe, ponieważ przeszkodzi to w swobodnym rozciąganiu się co będzie dodatkowo frustrować naszego zwierzaka i sprawi, że nie będzie chętnie do takiego legowiska wchodził. Musimy pamiętać, że legowisko musi dawać jemu maksymalny komfort. Najlepiej jest jeżeli przed pójściem do sklepu zmierzymy naszego psa od głowy do podstawy ogona. Żeby mieć pewność, że nowe posłanie będzie odpowiednio duże należy do wyniku dodać około dwudziestu centymetrów. Wielkość posłania musi dawać naszemu pupilowi swobodę ruchu podczas chwil relaksu. Drugim kryterium równie istotnym jest materiał, z którego jest wykonany. W tym przypadku należy zwracać uwagę nie tylko na to czym jest obity, ale również w jaki sposób został wypełniony. Zewnętrzna tkanina powinna być miękka w dotyku i jednocześnie wytrzymała, aby posłużyła naszemu czworonożnemu przyjacielowi przed długi czas. Dużym ułatwieniem będzie jeżeli łatwo się ją czyści. Szczególnie popularnym materiałem obiciowym jest kodura, która jest łatwa w czyszczeniu i niezwykle odporna na zadrapania pazurami. Drugim zachwalanym materiałem jest suedine, który w dotyku przypomina miękki meszek. Jeżeli chodzi o wypełnienie to powinno być one wytrzymałe i odporne na odkształcenia, które mogą powstać w czasie użytkowania. Zdecydowana większość sięga po posłania, które wypełnione są kulkami silikonowymi. Dzięki nim legowiska są komfortowe, sprężyste oraz nie odkształcają się pod wpływem ciężaru.

Tak jak widać podczas kupna odpowiedniego legowiska dla naszego psa o dużych rozmiarach powinniśmy kierować przede wszystkim jego komfortem. Najmniej istotnym kryterium na jakie powinniśmy zwracać uwagę jest wygląd. Jednak esteci nie mają się czym martwić – na rynku istnieje wiele produktów, które łączą ze sobą zarówno estetyczny wygląd i wygodę pupila. Legowisko dla psa ma być miejscem jego wypoczynku, relaksu, gdzie będzie się czuł bezpiecznie, dlatego kiedy już wprowadzimy do jego życia posłanie powinniśmy dbać o to, aby leżało w jednym, niezmiennym miejscu.

Kategorie: koty i inne